Multitrio

Okruch rodzinnej historii

Wiele lat temu Ewa Pobłocka, zanim ukończyła Gdańską Akademię Muzyczną i sięgnęła po laury światowych konkursów, towarzyszyła przy fortepianie swojej matce, śpiewaczce Zofii Janukowicz-Pobłockiej. W repertuarze tamtego duetu słuchacze znajdowali przede wszystkim pieśni polskie obok arcydzieł europejskiej liryki wokalnej. Czas zatoczył krąg, w 2013 roku Ewa Pobłocka wystąpiła wraz ze swoimi córkami Ewą i Marią Leszczyńskimi jako Multi Trio. Do założenia zespołu namówił córkę i wnuczki Hubert Pobłocki - ojciec i dziadek w jednej osobie. Nie bez znaczenia były zachęty przyjaciół. Pierwszy występ rodzinnego trio miał miejsce w Wejherowie. Z rozmysłem, w tym pomorskim miasteczku, gdzie Ewa Pobłocka debiutowała, akompaniując swojej matce.

Trio

Różnica wieku pomiędzy Ewą i Marią jest tak duża, że na estradzie występują właściwie trzy pokolenia - matka pianistka, starsza córka śpiew i fortepian oraz najmłodsza, która gra na fortepianie, wiolonczeli i saksofonie. Ich wykonań słuchamy w różnych składach i na różnych instrumentach, ponieważ utworów oryginalnych na takie trio jest niewiele, zespół sięga po opracowania i aranżacje odpowiednich kompozycji. Romantyczne majstersztyki są podstawą repertuaru. Multi Trio świadomie promuje polską muzykę współczesną, nawiązując współpracę z muzykami młodego pokolenia.

Trio występowało przy gorącym aplauzie publiczności na wielu koncertach i festiwalach, m.in: w Antoninie, Radziejowicach i Warszawie. Utwory napisane specjalnie dla zespołu są dodatkową atrakcją dla słuchaczy. Multi Trio otrzymuje coraz więcej zaproszeń. W 2016 roku wystąpiło na znanych estradach polskich i zagranicznych.

Zapraszam również do przeczytania wywiadu z Multi Trio, który ukazał się na stronie Chopin Society of Atlanta:  http://www.chopinatlanta.org/interviews/MultiTrio.html