Działalność solistyczna córek

Ewa Leszczyńska

Pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych.
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki  w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. W tej samej uczelni rozpoczęła studia na Wydziale Wokalnym u prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej, aby kontynuować je w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie u prof. Margharet Hayward. Zamiłowana w muzyce wokalnej chętnie wykonuje również muzykę kameralną będąc partnerem zarówno śpiewaków m.in. współpracuje w duecie z basem Gianluca Buratto z którym zdobyła nagrodę Rotary w 2008 roku, Katarzyną Trylnik, Davide Fior, Joanną Freszel jak i instrumentalistów .Jeszcze jako uczennica z powodzeniem występowała na wielu festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in.przez  śpiewaków:  prof. J. Artysza, H. Muller-Molinari, T. Żylis-Garę, T. Berganzę, U. Kryger, Ch. Lehman, J. Rappe, O. Pasiecznik, E. Podleś, Th. Quasthoffa, D. York oraz pianistów :  P. Goulda, D. Baldwina, prof. K. Jankowską, prof. K. Borucińską, prof. M. Nosowską, L. Giergievę, H. Hölla, K. Kammerlander, Davida Dolana.
W latach 2007-2010 była członkiem Laboratorio Interdisciplinare di Musica e Spettacolo (Limes) w Mediolanie biorąc udział jako śpiewaczka, aktorka i tancerka w przedstawieniach teatralnych i operowych: “La Sagra della Primavera” reżyseria P. D’Ascola, choreografia - S. Magniani “Idillio d’amore fra pastori”, reżyseria - F. Crivelli, „Ivresses”  reżyseria P. D’Ascola.
Jako śpiewaczka wykonywała partie solową w Exultate Jubilate W.A.Mozarta w Mediolanie (2010), zaprezentowała komplet pieśni F.Chopina  podczas koncertu nagrywanego dla TV Watykan w Mediolanie, wykonała partię sopranową w arii koncertowej W. A. Mozarta – „Ch’io mi scordi di te”- Gdańsk Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej (2010) . W tym samym roku wzięła udział w scenicznym wykonaniu fragmentów „Membra Jesu nostri” - Buxtehudego w Lugano.
W 2012 roku jako śpiewaczka wraz z pianistą Tomaszem Pawłowskim zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie w Madesimo im. G. Carducci. Na tym samym konkursie była półfinalistka jako pianistka. Została także stypendystką Instytutu Polskiego w Wiedniu w ramach którego uczestniczyła  w Międzynarodowym Kursie Muzyki Barokowej - Austria Barock Akademie w Gmunden, pracując pod kierunkiem renomowanych osobowości artystycznych w świecie muzyki barokowej: Rubena Dubrovsky, Ilii Korol, Deborah York oraz Lydii Vierlinger. Na Konkursie Muzyki Barokowej zorganizowanym w Austrii otrzymała nagrodę ABA Award.
W 2013 wystąpiła wraz z Joanną Kaniewską na koncercie w Radiokulturhouse w Wiedniu oraz brała udział wraz z zaspołem barokowym „Les Roses Sauvages”
w projekcie "Dunkle Zeiten Wien" zaprezentowanym w Off Theater w Wiedniu.
Koncertuje w kraju i za granicą.

Maria Kamila Leszczyńska

Urodziła się w 1998 r. w Warszawie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 8 lat pod kierunkiem Michała Nyżnyka, a obecnie kontynuuje ją pod opieką Marcina Zdunika. Na fortepianie gra od 5 roku życia i jest uczennicą prof. Ewy Pobłockiej. Wielokrotnie brała udział w konkursach wiolonczelowych i kameralnych zdobywając czołowe lokaty m.in.: I miejsce na I Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczelowym w Warszawie (2009),  I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Młody polski wiolonczelista” w Bochni (2013), II miejsce w XII Sochaczewskich Spotkania Kameralnych (2014 – duet fortepian, klarnet), II miejsce na XI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Liezen (Austria - 2014) oraz I miejsce i nagroda specjalna za wykonanie utworu kompozytora XX i XXI w. na XVIII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Bohdana Warchala w Dolnym Kubinie (Słowacja - 2014). Uczestniczyła w kursach muzycznych prowadzonych przez: Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Andrzeja Bauera, Marcina Zdunika, Katarzynę Popową-Zydroń (fortepian), Marka Mosia, Karola Marianowskiego oraz Jakuba Jakowicza (orkiestra i kameralistyka). Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.